Fototapety

Kiedy zaczynamy myśleć nad remontowaniem mieszkania najczęściej po plecach biegnie nam zimny dreszcz. Bo tak w zasadzie należało by zmienić okna, podłogi zerwać, lub chociaż wycyklinować, odświeżyć ściany. Spis prac tak naprawdę zdaje się nie kończyć. Nie trzeba podejmować jednak aż tak drastycznych działań. Czasem wystarczy drobnostka, abyśmy w naszym domu poczuli się doskonale.

Fototapeta - park

Jeżeli nie posiadamy dużych środków, czasu ani przede wszystkim chęci na remont może trzeba pomyśleć nad sposobem jakim jest fototapeta na drzwi. Ładnych parę lat temu już przeminęły czasy, gdy fototapety były okropnymi widoczkami, przyklejanymi byle jak na ścianę, żeby przysłonić jakieś pęknięcia. Obecnie fototapetę można wykonać z dowolnego zdjęcia. Trzeba udać się do właściwego punktu i zlecić wydrukowanie na folii samoprzylepnej o odpowiednich wymiarach. Samo nalepianie nie nastręcza wielu kłopotów. Trzeba być skupionym i ostrożnym, to wiadomo, lecz nie jest to niewykonalne. Fototapeta na wymiar nie jest wcale jakoś bardzo droga, a może stać się idealnym sposobem na zmianę mieszkania. Oczywiście, nie nadaje się do wszystkich drzwi. W pewnych da się zakleić tylko fragmenty, lecz i to możemy idealnie rozplanować.

Przemyślmy projekt. Zastanówmy się, czy chcielibyśmy zakleić wszystkie drzwi w domu, czy może tylko jedno skrzydło. Czy fototapeta ma być z obu stron skrzydła czy nie, co chcemy by znajdowało się na projekcie. Pamiętajmy – łatwo przedobrzyć i zrobić ze swojego domu karykaturalne wnętrze, a przecież nie o taki efekt idzie. Jeżeli chcielibyśmy tą metodą odświeżyć wszystkie drzwi, niech naklejki na nie będą w jednym stylu, spójne. Nie muszą wyglądać dokładnie tak samo, istotne, by pasowały zarówno do pomieszczenia jak i do siebie nawzajem.

Punkty zajmujące się drukowaniem fototapet na wymiar najłatwiej wyszukać w sieci. Jeżeli wprowadzimy w wyszukiwarkę hasło „fototapety Wrocław” na pewno znajdziemy przynajmniej kilka miejsc, które oferują taką usługę. Jeżeli zastanawiamy się jak niewielkim kosztem odmienić mieszkanie – oto łatwe rozwiązanie.