Projekty domów z poddaszem

Poddasze użytkowe bardzo często można zagospodarować na wiele różnych sposobów. Domy z poddaszem użytkowym są obecnie jednym z najpopularniejszych typów zabudowy mieszkaniowej. Wynika to między innymi z przeciętnej powierzchni działek budowlanych nabywanych przez inwestorów i wytycznych MPZP (opcjonalnie z decyzji o warunkach zabudowy).

Projekty poddaszy są bardzo schematyczne. Znajdują się tam przeważnie pomieszczenia sypialne i łazienki domowników. Na parterze natomiast: pomieszczenie centralne – salon z wyjściem na taras, kuchnia, gabinet, łazienka dla gości, pokój gościnny i pomieszczenie gospodarcze.Domy z poddaszem poleca się ludziom młodym i w pełni sprawnym. Przemieszczenie się schodami pomiędzy parterem a poddaszem może być uciążliwe dla osób w podeszłym wieku, nie wspominając o ograniczeniu niezależności osób niepełnosprawnych, dla których schody to często bariera nie do pokonania.

Projekty domów z poddaszem użytkowym posiada w ofercie każda pracownia architektoniczna. Pamiętajmy, że gotowy projekt domu to oferta szablonowa, w której można modyfikować ustawienie ścian działowych, a nawet funkcję niektórych pomieszczeń. Wystarczy więc znaleźć projekt zgodny z wytycznymi dla działki budowlanej i dostosować go funkcjonalnie do indywidualnych potrzeb aby był bliższy wyśnionemu ideałowi.