Tynki dekoracyjne

Wykończenie ściany przy pomocy tynku dekoracyjnego to ciekawy pomysł na zmianę w aranżacji wnętrza. Producenci zadbali o bogatą gamę produktów, które naśladują przeróżne struktury i materiały wykończeniowe.

Tynki dekoracyjne wzory

Tynki dekoracyjne mozaikowe oraz strukturalne, dzięki nowej technologii produkcji i aplikacji stały się bardzo popularne. Z ich pomocą w prosty sposób nadamy odpowiednie cechy stylowym wnętrzom.

Aranżacje w stylu klasycznym doskonale uzupełni tynk imitujący marmur, bądź stiuk. Natomiast we wnętrzach o charakterze minimalistycznym lub industrialnym wykończenie ścian naśladujące beton podkreśli surowość stylizacji.

Tynki dekoracyjne są także ciekawą alternatywą dla płytek ceramicznych oraz tapet w łazience lub w kuchni. Jeśli ich powierzchnia otrzyma dodatkową ochronę w postaci wosku zabezpieczającego, wówczas ściana stanie się całkowicie wodoodporna.

Większość gotowych mieszanek tynków dekoracyjnych cechuje wysoka odporność na zabrudzenia. Dzięki temu nawet uciążliwe plamy organiczne można zmywać z ich powierzchni przy pomocy silnych detergentów.

Tynki dekoracyjne cienkowarstwowe najczęściej nakłada się przy pomocy wałka lub pacy warstwą o grubości od 1 do 3 mm. Łatwa metoda aplikacji pozwala na samodzielne wykonanie dekoracji.

Tynki dekoracyjne do kuchni, salonu, sypialni, …

Wybierając tynk dekoracyjny do rodzaju wnętrza należy wziąć po uwagę jego parametry techniczne, przeznaczenie i metody konserwacji.

Mieszanki mineralne do stosowania wewnątrz, są bardzo trwałe, odporne na korozję biologiczną i zanieczyszczenia. Natomiast tynki cementowo-wapienne można stosować zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci i aplikować na ściany grubszą warstwą.

Incoming search terms:

  • tynk strukturalny wzory
  • tynk dekoracyjny
  • tynki dekoracyjne
  • tynk dekoracyjny w kuchni
Bez kategorii

Comments are closed.