Worki pod oczami

Oczy jeden z najważniejszych narządów naszego ciała. Właśnie dzięki nim widzimy. Są także elementem naszej urody, na który w pierwszej kolejności zwracamy uwagę. Nie zawsze jednak skóra pod nimi nie wygląda dobrze. Worki pod oczami są jednym z najczęściej występujących problemów, których próbują się pozbyć kobiety.

Worki pod oczami – przyczyny

Obrzęki pod oczami mogą oznaczać nie tylko zmęczenie, ale także chorobę. Jeżeli więc stan ten utrzymuje się przez dłuższy czas lub cienie powiększają się, należy wybrać się do lekarza.

Przyczynę powstawania worków pod oczami można znaleźć np. w niewłaściwej diecie. Zbyt duża ilość spożywanej soli powoduje zatrzymanie wody w organizmie. Inną przyczyną mogą być także alergie, choroby tarczycy, anemia, cukrzyca, choroby nerek, siedzący tryb życia, stres, choroby układu krążenia. Worki pod oczami mogą także powstać na wskutek gromadzenia się tkanki tłuszczowej pod powieką, co z biegiem lat się nasila. Taką przypadłość można otrzymać w genetycznym spadku.

Warto jednak zaznaczyć, że dolegliwość ta może być sygnałem choroby wewnątrzustrojowej, a z kolei cienie wynikają z pociemnienia skóry w okolicach oczu.

 

Worki pod oczami – usuwanie

Przede wszystkim należy ustalić przyczynę powstania worków pod oczami. Warto także unormować czas odpoczynku nocnego, bowiem sen jest dużym sprzymierzeńcem w walce z tą przypadłością. Można spróbować wzbogacić codzienną dietę o błonnik i witaminy, a ograniczyć kawę, herbatą oraz alkohol. Pomóc mogą także żelowe okulary, które po ochłodzeniu w lodówce, a następnie nałożone na powieki, pomogą w usunięciu obrzęku. Dobrym pomysłem są kompresy z rumianku, z chłodnej esencji herbacianej, czy z plastrów świeżego ogórka. Można także sięgnąć po specjalne kosmetyki pod oczy, w szczególności te zawierające arnikę. Jak zlikwidować worki pod oczami z pewnością doradzi nam także kosmetyczka zalecając specjalne zabiegi.