Życzenia urodzinowe dla mamy i naszych bliskich

Składanie życzeń jest nieodłącznym elementem różnego rodzaju świąt i okazji, takich jak urodziny czy imieniny. Słowa wypowiadane w życzeniach niejednokrotnie wzruszają, zapadają w pamięci, rodzą bądź utrwalają więzi łączące nas z ich odbiorcą. Dobre słowa wypowiedziane w kierunku bliskiej nam osoby są wyrazem szacunku i sympatii. Jednak niewielu z nas wie skąd wywodzą się obecnie tak naturalna dla nas tradycją składania życzeń urodzinowych.

Urodziny, czyli święto obchodzenia daty przyjścia na świat, wywodzą się ze starożytnej religii rzymskiej. Natomiast wcześni chrześcijanie ignorowali te obchody, a w zamian czcili rocznicę imienin i śmierci.

Z kolei w średniowiecznej w Europie, wierzono w istnienie dobrych i złych duchów. Według wierzeń w rocznicę urodzin złe duchy mogły zrobić krzywdę jubilatowi. Dlatego krewni i przyjaciele otaczali go życzeniami mającymi uchronić przed złem. Stąd też przyjęcie urodzinowe i życzenia stało się tradycją chroniącą jubilata przed złem i nieszczęściem. Urodziny obchodzone są co roku. Z tej okazji urządzamy zwykle przyjęcia lub spotkania towarzyskie.

Dla wielu z nas ułożenie pięknych życzeń, które zapadną w pamięć osobie, której je składamy. Oczywiście inne życzenia składamy dzieciom, przyjaciołom, a całkiem inne rodzicom i osobom starszym. Jeżeli jednak mamy pustkę twórczą i nie możemy niczego ułożyć, można wesprzeć się już gotowymi pomysłami.

Poniżej prezentujemy przykłady takich gotowych ale sprawdzonych życzeń.

Życzenia urodzinowe dla mamy

Dziękuję Ci mamo za to, że jesteś, za to, że osładzasz mi życie,
za to że wspierasz w moich decyzjach, że jesteś ‚ramieniem’ na którym mogę się oprzeć,
podziwiam Cię za Twoją siłę, dzięki której znosisz trud macierzyństwa.
Pragnę Ci mamo życzyć uśmiechu promiennego jak wiosenne słońce,
deszczu z czterolistnych koniczynek oraz zdrowia i radości z najmniejszych przyjemności!”

Życzenia urodzinowe dla taty

Z okazji Twojego Święta, za wczoraj i dziś,
każdym czułym serca uderzeniem i każdym z niego płynącym życzeniem – zdrowia, sił i codziennej radości – wraz ze słowami największej
wdzięczności za wszystkie dla nas trudy i starania
składamy dzisiaj podziękowania… „

Życzenia urodzinowe dla dziecka

Z okazji urodzin życzę Ci radosnego uśmiechu, wielu wesołych przyjaciół, wspaniałych zabaw, wymarzonych zabawek, bajkowych snów do poduszki, lodów na deser i wszystkiego czego tylko zapragniesz”

Życzenia urodzinowe dla mężczyzn

W dniu tak pięknym i wspaniałym życzę Tobie sercem całym
zdrowia, szczęścia, pomyślności, sto lat życia i radości.
Osiągnięcia założonych celów, spełnienia nie tylko zawodowego, wspaniałego domu, wesołych kumpli, pilota i skrzynki piwa„

Życzenia urodzinowe dla kobiet

Z okazji Twego święta życzę Ci kolejnych dni, miesięcy i lat
pełnych miłości i radości, ciągłego uśmiechu na twarzy,
jak również tego abyś potrafiła się cieszyć życiem
w każdym jego momencie”

Składając życzenia osobom starszym należy pamiętać o szacunku i powadze wypowiedzianych słów.

Kochana Babciu, Dziadku
chcemy Ci podziękować za wszystkie chwile, które ze mną spędziłaś.
Życzę Wam beztroskiego spokoju i radości z całej rodziny. Niech Wasze życie będzie jak najdłuższe, zdrowe, bogate w szczęśliwe chwile i pełne kolorów.”